Метод оцінки боєздатності війська і шансів на перемогу у війні
Пане Президенте!
Панове генерали!
Панове офіцери!
Шановні пані, панове!
Ця стаття є продовженням аналітичних матеріалів з оцінки спроби Російською Федерацією аншлюсу суверенної держави Україна:
Врахування особливостей ведення бойових дій противником при плануванні розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ
http://aeroabc.blogspot.com/2018/07/blog-post.html?m=1
У чому є неточність сучасних методів оцінки боєздатності війська і шансів на перемогу у війні?
ЦРУ і АНБ США тричі помилилися в оцінці результатів війни на основі своїх методів оцінки боєздатності війська:
Війна уряду Афганістану проти Талібану.
Спроба Російською Федерацією аншлюсу суверенної держави Україна.
Помилково завищена боєздатність війська РФ.
Так само помилилися БНД (ФРН), Мі-6 (Великобританія), розвідка Франції, оцінки НАТО.
Які є методи оцінки боєздатності війська і шансів на перемогу у війні?
Методи оцінки боєздатності війська і шансів на перемогу у війні, що викладають у Вест-Пойнті, чи застосовують НАТО тощо, є дещо формальними. Вони враховують калібр гармат і кількість бронетехніки, ступінь досконалості зв’язку і фортифікаційних споруд тощо. В комп’ютерну програму у відповідних розділах вводять точні кількісні характеристики. Після натискання кнопки отримують результат.
Які недоліки цих комп’ютерних програм?
Для всіх цих методів одним з недоліків є: недостатньо точно і недостатньо об’єктивно враховано все те, що називають людський чинник.
Чи є метод точно й об’єктивно оцінити людський чинник?
Щось на кшталт, наприклад, одного з відомих постулатів ринків акцій і FOREX: ціна враховує все. В тому числі людський чинник, це настрої покупців і продавців, дії крупних фондів, виступи і дії політиків тощо.
Такий метод є. Називається метод Шкала емоційних тонів, де цифрове значення на шкалі враховує все: боєздатність людей-військовослужбовців, суспільств, країни до війни в цілому, готовність і спроможність вести бойові дії, компетентність, здібності, рівень особистої етики, стан здоров’я фізичного і психологічного, відсоток у суспільстві алкоголіків, наркоманів, злочинців, рівень корупції, кількість зрадників і завербованих шпигунів ворога, колаборантів, ув’язнених, академіків, нобелевських лауреатів, тоталітарність чи демократичність суспільства, історія, культура, готовність допомагати, творчий потенціал нації тощо. Тобто все те, що називають людський чинник.
Який вигляд має Шкала емоційних тонів?
Це емоції людини, що змінюються від найвищого до найнижчого й включають у себе (за мірою того, як ми рухаємося, вниз від життя до смерті):
4.0 ентузіазм
3.5 радість лібералізм
3.0 консерватизм демократія
2.5 нудьга
2.0 антагонізм
1.5 гнів фашизм
1.1 прихована ворожість комунізм
1.0 страх
0.5 горе
0.1 апатія анархія
Як цим методом порівнюють боєздатність війська і оцінюють шанси на перемогу у війні?
Для порівняння визначають на шкалі цифрове значення емоційного тону націй двох країн, що воюють між собою, відповідно до Шкали емоційних тонів і порівнюють їх. Зазвичай перемогу отримує та нація, країна, чи об’єднання країн, чий емоційний тон більший.
Наприклад.
Цілковитий розгром і безумовна капітуляція СРСР і Варшавського договору 1.1 прихована ворожість, у Холодній війні проти США і НАТО 3.0 консерватизм. 3.0 більше 1.1. Перемога США і НАТО.
Чому оцінюють емоційний тон нації, а не війська країни?
Тому, що військо є невід’ємною частиною людей країни, нації.
Метод оцінки боєздатності війська Шкала емоційних тонів для точної оцінки людського чинника застосовують у комплексній оцінці. Адже завжди знайдеться третя сторона, котра втрутиться у війну.
Наприклад.
В середні віки війни Їхніх Високостей Королів і Князів Руси-України були майже класичними. А вже у війнах Їхніх Ясновельможностей Гетьманів Руси-України, третя сторона має вирішальний вплив на початок, перебіг і особливо на перемогу у війні.
Або одна з воюючих сторін має вирішальну кількісну чи технологічну перевагу тощо.
Які особливості оцінки міжрасової війни, наприклад війна жовтих росіян проти білих українців, війни між азійською і європейською цивілізацією? Географічного розташування? Війни в повітрі, або на суходолі, або в океані?
Особливостей немає. В методі Шкала емоційних тонів цифрове значення на шкалі враховує все.
Наприклад.
США 3.0 консерватизм проти В’єтконгу 1.1 прихована ворожість. США змушені вивести війська. 3.0 більше 1.1. Але комплексна оцінка показує, що третя сторона втрутилася у війну: багато колаборантів і шпигунів у найвищих державних структурах США, що були профінансовані покійним СРСР. Переміг В’єтнам, СРСР і Китай.
Наприклад.
Друга світова війна. Інтернаціонал-соціалістичний СРСР, 1.1 прихована ворожість, проти націонал-соціалістичного Третього Рейху, 1.5 гнів. 1.5 більше 1.1. Але комплексна оцінка показує, що третя сторона втрутилася у війну: втрутилися США 3.0 консерватизм. Ленд-ліз, допомога союзників тощо. На їхній стороні ще й кількість. Перемогла антигітлерівська коаліція.
Наприклад.
Талабан 1.5 гнів проти уряду Афганістану 1.1 прихована ворожість. 1.5 більше 1.1. Чому 1.1? Але комплексна оцінка показує, що третя сторона втрутилася у війну: демократичний уряд і прошарок прогресивного, демократичного суспільства Афганістану, стали почуватися дискомфортно. Вони в меншості. Причина: активні, релігійного змісту звинувачення, пропаганда, профінансована зовні третьою стороною. На стороні Талібану ще й кількість. Переміг Талібан і третя сторона.
Наприклад.
Спроби аншлюсу Російською Федерацією 1.1 прихована ворожість у військовий спосіб суверенної держави Україна 3.0 консерватизм. Хоча 3.0 більше 1.1, на стороні РФ кількість. Багато колаборантів і шпигунів у найвищих державних структурах України, що були профінансовані РФ. Але комплексна оцінка показує, що третя сторона втрутилася у війну: втрутилися США і НАТО 3.0 консерватизм. Ленд-ліз, допомога НАТО і 52 країн тощо. На їхній стороні ще й кількість. Перемагає антипутінська коаліція.
Висновки:
метод оцінки боєздатності війська й шансів на перемогу у війні Шкала емоційних тонів дає змогу правильно оцінити людський чинник у війні, чи це стосується оцінки міжрасової війни, наприклад війна жовтих росіян проти білих українців, чи географічне розташування, чи війни в повітрі, на суходолі, в океані тощо, цифрове значення на шкалі враховує все;
метод Шкала емоційних тонів застосовують у комплексній оцінці разом з оцінкою кількісної чи технологічної переваги, адже нині, на відміну від середніх віків, завжди знайдеться третя сторона, котра втрутиться у війну;
метд оцінки боєздатності війська й шансів на перемогу у війні Шкала емоційних тонів дає змогу правильно оцінити Іран, Китай і США у майбутніх війнах;
для точних і правильних результатів оцінки методом Шкала емоційних тонів боєздатності війська й шансів на перемогу у війні потрібно профінансувати програму вивчення, тестування і застосування.