Т.в.о. бога на Землі

оповідання фантастика

Т.в.о. бога на Землі

Я - Ілар.

Я хлопчик.
Я - тимчасово виконую обов'язки бога на планеті Земля. На вигляд мені років 12-13. Здавна на Землі богами називали інопланетних прибульців. Методами генної інженерії вони й створили сучасних людей. Їм потрібні були раби.
Раби божі.
Працювати на шахтах, добувати золото й ще дещо. Зробили з місцевого найрозвиненішого гуманоїда: додали своїх генів, кілька невдалих примірників, те, се... І ось тобі готовий Гомо Сапієнс.

Потім в нього "вдихнули душу". Тобто дух. Тобто те, що і є людина. Людина не тіло.
Людина це дух, душа.
У прибульців в запасі багато було таких душ.
Законсервованих.
Саме для таких випадків. Таким душам всобачують спеціальну гіпнотичну команду - імплант. Імплант обмежує здібності до певного рівня. Достатнього для роботи.
Недостатнього, щоб бути богом.
Що поробиш. Це - рабовласництво. Так і виникло людство.
Всього іншого людей навчили боги.

А потім на Землю прилетіли інші боги. Інші прибульці. То були ми. Ми знищили перших прибульців вщент. Мегатонами атомної зброї. Люди назвали це війною богів.

Проте загалом ми програли цю війну. Корона втратила тоді чимало зірок і простору.
Через зраду.

Ось чому я тут.

Через зраду досить високопоставленої вінценосної особи.
Що поробиш: у нас монархія.
Не те, щоб зраду...
Так, скоріше коливання й невпевненість у дечому. Він був керівником зоряного сектору. Ми втратили час. Цілі величезні зоряні скупчення й простір ворог загарбав майже миттєво. З військової точки зору контратакувати й відвойовувати безсенсовно - ворог вже розбудував систему оборони.
І почався  "пошук непричетних і покарання невинних". Того зрадника привселюдно, з величезною помпою стратили самі ж окупанти (знайшов кому вірити). Буцімто це їхній найлютіший ворог і наш найгеніальніший стратег. Правда в тому, що жодних зоряних воєн, власне, й не було. Їм як на тарілочці здали сектор.

У нас же так не вважали. Параноїки з Особистої Охорони Їхньої Величності почали шукати й страчувати всіх буцімто завербованих, шпигунів, колаборантів тощо. І вперше це відбувалося на найвищому рівні - серед придворних, почту, прямих законних (та й незаконних жертв ад'юльтера теж) престолонаслідників й чисельної рідні монарха. Коли отямилися, то було вже пізно - ті встигли винищити цілий рід, а кількість претендентів у черзі на трон дуже прополота, до всезагальної радості й нічим не прихованого задоволення вцілілих.

Хто як, а висновки ми робити вміємо. Тому й тьма віків нашій цивілізації.

Навчилися, знаєте!

Серед низки заходів зі зміцнення внутрішньої безпеки, збільшення лояльності, зменшення ймовірності зради, збільшення шансів виявити факт втручання в розум, зменшення ймовірності гіпнотичного впливу, збільшення... Коротше, серед всіх цих збільшень і зменшень мене, а також всіх із черги на трон (і не лише нас), відправили на перевірку, скажімо так, профпридатності.

Для служби Їхній Величності: нехай Слава Їхньої Величності простягнеться на всю Галактику й весь видимий і невидимий Всесвіт!

І що менший твій номер у черзі, то суворіші випробовування.
 
Так я опинився на Землі.
Так я обов'язково одружуся на своїй сестрі - у нас один тато, проте різні мами (що поробиш - закони генетики й правила престолонаслідування).
Так мене будуть готувати до великого.
Так я починаю з малого.
Так я сам скоро стану керівником сектору.
Так до мене звертаються: Ваша Ясновельможносте!
Так я опинився в першій десятці.

2. Ладнай-Гати

Наші вчені довели, що ми не одні у Всесвіті. Ну, це й так усім відомо. Всесвіт кишить життєвими формами, що вийшли в космос й опанували міжзоряними перельотами. Вчені вважають, що є справжні боги. Крім того Бога, що створив усе це. І що вони мають докази їхнього існування.

Як приклад тут згадують Перших-серед-рівних. Цивілізацію, що перетривала віки й зникла в одну мить. Найпотужніша. Технологічно на багато голів вища за всіх інших разом узятих. Закрита й ксенофобська. Їі прямий й опосередкований вплив вже простягався майже на третину Галактики й зростав щогодини.

Все почалося з прикордонного конфлікту зі значно  менше ксенофобською й дуже відкритою групою цивілізацій із загальною назвою Всі Наші. Ми всі їм симпатизували й таємно допомагали. Конфлікт почав стрімко переростати в затяжну, а тому виснажливу війну. Необмежені матеріальні ресурси об’єднаної Галактики проти м’ясорубки технологічної переваги Перших-серед-рівних.

Ті, вочевидь, зрозуміли хто за кого, й застосували свою новітню зброю. Найближча до Всіх Наших чорна діра якось незбагненно витягнулась у бік цього зоряного скупчення, викликала шалені гравітаційні збурення у тамтешніх зірок з одночасним руйнуванням планет, і так само швидко набула попередньої форми й місця в просторі.

Евакуювати вдалося небагатьох… Гравітаційні збурення від катастрофи відчула вся Галактика.

Ось тоді Перші-серед-рівних зникли навіки. Миттєво, вочевидь.
Зникла їхня центральна планета разом зі світилом. Зникла повністю. Ніби її й не було. Зникли планети-центри секторів. Куди ділася вся ця маса встановити не вдалося.

Приміщення й обладнання на підконтрольних планетах перетворено на порох. Орбітальні станції, супутники, бойові блоки й маяки зникли. Зникла вся їхня гуманоїдна раса.

Від них лишився лише Ладнай-гати. Це дивовижний пристрій, названий по аналогії з їхньою самоназвою. Це був єдиний продукт їхнього експорту. Вони категорично відмовлялися продати будь-які інші свої вироби. Майже нічого не імпортували. Ладнай-гати продавали гуртом й за смішну ціну.

Параноїки з Особистої Охорони Їхньої Величності справедливо стверджували, що це спосіб завоювати всю Галактику. Практики й вірнопіддані не зважали. Бажання наживи й прагнення спростити собі життя переважили здоровий глузд.

Він став незамінним для всіх. Цей пристрій складається з двох овальних площин-хамелеонів розміром з долоню, що завжди перебувають на відстані половини довжини овала й утримуються полем невідомого походження.

Коли я кажу невідомого, значить невідомого. Назву йому вигадали військові: якщо пристрій розташувати вздовж однієї з вісей Галактики, під’єднати до якогось джерела енергії, і стиснути пластини, то пристрій генерував вже спрямований і підсилений потік тієї ж енергії.

Розташований біля комп'ютера він прискорював його.
Розташований біля головного конвертора космічного двигуна він у рази збільшував його потужність.

Зі знищенням цивілізації Перших-серед-рівних зник виробник пристрою. Ціни на нього зросли на мільйон відсотків і продовжують рости. Біржу залихоманило. Зафіксовано перші вбивства за право володіти пристроєм.

Вчені стверджують про покарання Господнє. Скептики резонно вказують на те, що виконавців знищення ніхто й не бачив. Це скорше витончене самознищення, як самознищуються чимало рас, що досягли атомної ери.

3. Резидентура

Кожен з вінценосних осіб автоматично отримує збільшення своїх здібностей разом з фактом свого народження. Ми відчуваємо, коли Ладнай-Гати близько й працює.

Я його відчув і тут же зрозумів, у яку халепу втрапив.

Свою присутність біля планети зі сфери нашого впливу ми забезпечуємо демонстрацією сили. На низькій орбіті літає бойовий зореліт. Величезний, а тому дуже помітний.

Меншу присутність засвідчують супутники на геостаціонарних орбітах. Вони забезпечують зв’язок на планеті, зв’язок міжзоряний, і багато чого можуть сказати непроханим гостям, адже мають по два стандартних боєзаряди.

Ще меншу присутність, лише сам факт її, демонструє розвідувальний модуль-маяк десь на околицях зоряної системи. Він каже: ця частина Всесвіту наша, не чіпайте!

А одну з найменших присутностей забезпечує автоматизована планетна резидентура. Вона ретельно замаскована. Не випромінює й не приймає звичайних полів. Її призначення - збирати й вряди-годи передавати інформацію про події на планеті, про присутність ворога, його сили й плани.

Це одна з наших найсучасніших розробок, про яку ще не встигли пронюхати справжні шпигуни й колаборанти. Інформацію така резидентура передає в автоматичному режимі методом модулювання гравітаційних хвиль. Модулятори роками повільно формують у корі планети й у її магмі. Вони відправляють дуже вузьконаправлений сигнал на планету-приймач. Це можливо рідко, коли обидві планети під час руху орбітами потрапляють на мить у цей вузький коридор. Інколи таке трапляється раз на кілька десятків років.

Сигнал легко перехопити, якщо між передавачем і приймачем, або позаду передавача у момент передачі розмістити так само обладнану й зорієнтовану планету. Та хто ж піде на таку безглузду витрату часу й енергії?

Планети готують заздалегідь в очікуванні, що там базуватиметься ворог. Звідки ми знаємо, що він там буде? А скільки ж це часу потрібно, щоб планета зросла до столиці сектора? Ми не знаємо.
Ми мислимо тисячоліттями.
І це є інвестиціями в нашу безпеку і наше майбутнє.

Витрати часу й ресурсів при цьому чималенькі. Рівень таємності максимальний. Ми кревно зацікавлені нікому не розкрити цю технологію. Тому коли комп'ютер резидентури відчуває, що в структури його чи модулятора почалося вторгнення, він руйнує планету.

Зруйнувати планету середніх розмірів, не газового гіганта (з ним усе значно простіше), вартує чимало клопоту. З газовим гігантом усе просто: скидаєш на нього термоядерний боєприпас, чекаєш, поки він глибоко зануриться, підриваєш його. І милуєшся собі на нове, рукотворне сонце. Воно починає взаємодіяти з центральним світилом. Так знищують сонячні системи з планетами.

А от щоб зруйнувати планету з твердою корою, з розплавленою магмою, з твердим ядром, треба добряче попрацювати. Потрібно розрахувати, знайти й розмістити
розосереджені атомні боєзаряди на одному боці планети так, щоб енергія їхнього одночасного вибуху сконцентрувалася відбиттям від кори і ядра в одну точку на протилежному боці планети, обов’язково на екваторі.

Чому саме на екваторі? Там відцентрові сили найбільші.

Ця енергія розламує плити континентів. Розпечена лава долає тяжіння й досягає космосу. Планета обертається. Лава з гуркотом падає на поверхню й проломлює плиту континенту в іншому місці. Вся вода випаровується. Все живе спалюється. Коли все заспокоїться, а це дуже не скоро, то результат, зазвичай, нагадує планету Венеру.

Завершенню калібрування й тестування модулятора передують рівно чотири локальних землетруси з однаковими проміжками часу між ними. Після чого команда монтувальників запечатує й маскує приміщення резидентури з центральним процесором і залишає планету.

Я відчув чотири землетруси з однаковими проміжками між ними.
Я побачив старт планетного модуля.
Вночі було видно ефектні спалахи в магнітосфері від старту зорельота з орбіти.
І я відчув роботу Ладнай-Гати.
Це означало, що на Землі я залишився один.

4. Руйнівник

Звідки я все це знаю? Нічого дивного. Я - вчений. У мене технічна освіта. З  дитинства я займався усілякими машинками, пістолетиками й механізмами, літачками й ракетами.
Модулятор - це мій винахід. Права патенту на винахід охороняються владою їхньої Величності.
Спосіб руйнування планети з твердою корою, з твердим ядром і розпеченою лавою між ними концентрованою енергією атомних вибухів - це теж мій винахід. Права патенту на винахід охороняються владою Їхньої Величності.
Спосіб руйнування зоряної системи через запалювання термоядерним зарядом сонця з газового гіганта - й це теж мій винахід. Права патенту на винахід охороняються владою Їхньої Величності.

Тому я ще й досить багатий. А об’єднання всього цього в резидентуру є ‘’винаходом’’ вже особистої охорони Їхньої Величності.

І як ці віддані тупаки до такого додумалися? А ніяк. Це також моя робота. За ці та інші мої ідеї й роботи мене взяли на службу співробітником технологічного відділу Особистої Охорони Їхньої Величності. Дали високий титул. Геноцид вінценосних осіб у вигляді чистки підняв мене до першої десятки в черзі претендентів на трон.

Ще трішки, і я стану Іларом Першим!

Ви лише послухайте як милозвучно звучить: Їхня Величність Ілар Перший: нехай Слава Їхньої Величності простягнеться на всю Галактику й весь видимий і невидимий Всесвіт!

Земляни живуть лише якусь мить. Ми живемо в тисячі разів довше. Нічого дивного, адже земляни - це ‘’генетично модифікований’’ продукт. Насправді мені багато тисяч земних років. Просто вигляд у мене такий молодий.

Тому єдиним моїм тренувальним завданням на Землі є у будь-який спосіб проникати в правлячу верхівку країни, імперії, племені й узурпувати владу, або чужими руками організувати державний переворот. Після чого я чи мої ставленики з моєю незримою підтримкою мають протриматися при владі на час середньої тривалості життя людей тієї місцевості.

Послуговуватися високотехнологічними пристроями при цьому заборонено. Їх просто забрали. Користуватися ментальними й гіпнотичними здібностями заборонили теж, що, власне, методично було не зовсім грамотно. У землян ці здібності заблоковані, зате в нас вони складають чималу частину спілкування й способу перевірки лояльності.

І все це в умовах безперервних спроб контрпереворотів, убивства, отруєння й громадянської війни: що поробиш, люди були тоді значно агресивніші й легші на підйом ніж тепер. Якщо я змушений був утікати спроба не зараховувалась. І я починав усе спочатку.

Після чотирьох підряд успішних спроб я мав приплисти на судні чи перелетіти по повітрю до точки контакту на іншому континенті на власноручно виготовленому судні чи літаку, а якщо земляни досягнуть певного технологічного рівня, то можна й на їхній техніці. В точці контакту я маю віддати все, що записав мій контакт-блок. Це імплантований в тіло невеликий пристрій, що записує все, що я бачу, чую, а також автоматично захищає мене від різано-колотих ран, куль, перевантажень при падінні з висоти і не природних вигинів тіла й суглобів.

Інформація ця передається потужним і швидкісним передавачем точки контакту в столицю королівства на базу Особистої Охорони Їхньої Величності. Там її прискіпливо аналізують.

Що там так прискіпливо аналізують? Що шукають?

Річ у тім, що королівству потрібні фізично сильні люди. Королівство потребує захисників і мужніх воїнів. Всесвіт тримається на силі. Лише завдяки силі можна щось захистити або відвоювати. Королівство конче потребує сили.

А ще королівство потребує мудрих людей. Саме розум вивів нас у космос і зробив тими, кими ми є сьогодні. Наш розум створив нам ту зброю, якою ми відвоювали й захистили свою частину Галактики. Розум вигадав нам ту форму правління нами, завдяки чому ми щасливі, а об’єм простору, підконтрольний нам, зростає.

Влада потребує лідерів. Саме лідери згуртовують сильних і розумних людей на захист влади, а влада розширює й примножує здобутки королівства.

Але найбільше королівство потребує відданих людей. Саме віддані люди є тими стовпами на яких покоїться монархія. Відданість зупиняє заколотника. Зрадник натикається на броню відданості у ключової фігури перевороту. Відданість престолу: часто-густо це єдине, що можуть запропонувати честолюбці. Помилку чиновника можна виправити. Помилок відданості не існує: нехай Слава Їхньої Величності простягнеться на всю Галактику й весь видимий і невидимий Всесвіт!

Мене, бачите, оцінювали на відданість! Мене, співробітника Особистої Охорони Їхньої Величності! З багаторічним стажем. Із заслугами. Моїми винаходами послуговується Особиста Охорона й половина Флоту. Вони, розумієте, хочуть вивчити мої реакції на узурпацію і захист влади. Не на детекторі брехні, а в боротьбі не на життя, а на смерть!

Що, я своїм служінням не довів своєї відданості? А ордени в мене тоді за що? А нинішня посада? Це не зараховується, що я в першій десятці?

5. Контакт-блок

Я давно підозрював, що контакт-блок не працює. Або несправний. Чи потребує налаштування. В своїй діяльності я часто використовую жінок. Своїм чуттєвим інстинктом вони на якомусь тваринному рівні відчувають хто я.
Вони ж, якщо взяти статистику, і є моєю головною небезпекою.

Гаряча тропічна донька вождя, з невеликими садистичними нахилами, залишила мене в океані, переповненому голодними акулами. Мене тут же ледь не перекусили навпіл. У цей час зграя касаток напала на акул. Океан став червоним від крові. Я ледве доплив до берега

Ревнива горянка, чарівна мешканка Карпат, зіштовхнула мене в прірву. Я падав сторчголів. І лише біля дна мене якось закрутило потоком повітря й кинуло на копицю сіна, що стояла далеко збоку.

А скільки ще було кинджалів, отрут, арбалетних стріл! Я заціпенів. Ніби щось обірвалося всередині: точка контакту це лише муляж. І контакт-блок у моєму тілі це муляж теж. Не може бути на планеті з резидентурою бодай якесь електронне обладнання, роботу якого можуть виявити шпигунські модулі ворога! А потім знайти мене й витягти з мене інформацію державної ваги!

Це зрада!
Мене підставили!
Хто?
За що?


7. Хлюп

То як же я вижив?
Чому вцілів?
Я не вірю в щасливі обставини, в янгола-охоронця й іншу маячню.
На планеті Земля час збігає швидко. Швидко прогресують люди. Так довго з муляжем контакт-блока я ніяк не міг прожити.

Я вмію аналізувати. Я все ж вчений. Багато в чому завдяки моєму аналізу було створено нову модифікацію міжзоряного двигуна. Й ще дещо.

Під час аналізу важливо заглибитися в  минуле й знайти причинно-наслідкові зв’язки між, здавалося б, розрізненими подіями. Зрозуміти чинники, що впливали на мої дії. Побачити причини, які я не врахував чи пропустив. У минулому завжди є щось ключове, що ти не взяв до уваги. Відтоді й життя покотилося зовсім іншим шляхом.

І раптом я відчув давно знайомий звук. Так, ніби воду сколихнуло. Звук від струмка. Легкий звук від збурення води від удару долонею. Хлюпе! Ти повернувся!

Зразу після знищення цивілізації Перших-серед-рівних всі кинулися на пошуки трофеїв. Їхня зброя, способи переміщення в просторі, силові поля, ідентифікатори, конвертори - все це у всіх давно сиділо в печінках. Ніхто не зважав на правила дипломатичної поведінки: якщо на одній половині планети вже давно нишпорила якась цивілізація, то на другу половину сідав корабель іншої цивілізації, а на полюс сідав корабель третьої!

Начальство істерично вимагало привезти зразок зброї, зразок комунікатора. Та привези ж ти бодай щось! Ти ж там, на планеті! А як не знайдеш, то я тобі влаштую!

Та на планетах не було нічого. Не було під поверхнею тунелів. Не було під водою споруд. Зникло все. Навіть фундаменти під знамениті голки-хмарочоси Перших-серед-рівних теж зникли.

Весь наш пошуковий десант тинявся пригніченим під пресингом начальства. Металошукачі, гравіадетектори мовчали. І тут хлюпнула водичка, зазвучав якийсь дитячий і безстатевий голосок:
- Привіт! Тобі допомогти?
Я перечепився на рівному місці: - Ттттаааккк!
Тоненький голосок ще щось запитав, я механічно погодився, а ноги самі понесли мене туди, де все було щойно перевірено і якнайретельніше. Нога копнула порох. Там багатообіцяюче заблищало. Копнув ще раз. Відкрилася контрольна панель конвертора - фрагмент легендарного міжзоряного рушія Перших-серед-рівних!

За ту ретельно сплановану приховану операцію з переміщення фрагменту до бази Особистої Охорони всі до одного учасники десанту наступні звання отримали позачергово, отримали шалені гроші й титули.

Мені ж дали адмірала Флоту!

Їхня Величність уміють цінувати відданість: нехай Слава Їхньої Величності простягнеться на всю Галактику й весь видимий і невидимий Всесвіт!

І лише коли я очуняв після роздачі нагород і грандіозної пиятики з цієї нагоди, на думку раптом спали ті забуті мною слова Хлюпа. Він обіцяв усіляко допомагати мені й просив щось про перебування зі мною чи щось таке.

А Хлюпом я назвав його пізніше.

Він був якоюсь безтілесною істотою. Щось схоже на симбіанта. Проте їжі моєї він, схоже, не їв. Моєю енергією наче не живився. Сенс його життя полягає в допомозі партнеру. Допомога його часом набувала несподіваних форм.

Під час останньої перевірки моїх навичок пілотувати штурмовий модуль в мене раптом здригнулася рука і я увігнав модуль прямо в астероїд. Я точно знав чому рука здригнулася.
Я промовчав.
Промовчав і Хлюп.

Мене усунули від виконання завдання. Той десант загинув весь. Я подумки подякував. Мелодійно хлюпнула водичка.

Або, вже тут, на Землі, давно знайома неврівноважена свінгерша задумала помститися мені. Вона встромила в піхву змащену отрутою якусь секс-іграшку. Я вже збирався увійти в неї, як моє бажання видимо зникло для всіх присутніх. Навіть віагра не допомогла. З мене не сміявся і не тицяв пальцем лише ледачий чи обдовбаний.

Давно я не відчував такої ганьби.

Проте вдома зранку, ніби й нічого не було, прутень показав чудові результати щодо бажання! Я лютував - зірвалася чергова операція з проникнення до влади. А на ранок свінгерша померла. Все викрилося.

І я отримав змогу реабілітуватися.
І я був тоді неперевершений!
Все пішло як по маслу.

Я зосередився і подумки вибачився. Мелодійно хлюпнула водичка.

По всьому виходить, що ця істота могла віщувати майбутнє. Могла переміщувати моє тіло в просторі. Навіть речовини в моєму тілі Хлюп міг змінювати: колись укуси двох чорних мамб не завдали мені ні найменшої шкоди!


8. Як розрядити міну?

Фактично я перебував на замінованій планеті. Без техніки, без підтримки, без зв’язку…
Я раптом прийшов до тями. Стривай но, зв’язок був. Через гравітаційний модулятор резидентури! Проте як до нього дістатися?

Як зважити свої шанси?

По всьому виходить, що є можливість вимкнути захист, за умови, якщо добратися до запечатаного й замаскованого входу резидентури. Я ж конструктор усього цього, як ні як.

Де вхід вже відомо. Посередині пустелі. Саме з цього місця стартував модуль монтажників. Та саме приміщення резидентури має бути розташоване на глибині 1.5 кілометрів під землею. Така інструкція.

Як дістатися входу?

Ще років з 50 тому я б купив цей величезний шмат землі. Купив би кар'єрний екскаватор і самосвали. Оголосив, що шукаю кімберлітову трубку. Та й копав би собі...

Коментарі

Популярні публікації

Booster budget class of common, cheap and non-deficient material Ракета-носій бюджетного класу з поширених, дешевих і недефіцитних матеріалів

Ошибка выживших

Кмерційна затія Лутца Кайзера

ПРОБЛЕМИ РОБОТИ З НЕГАТИВНИМ ПРОФЕСІЙНИМ ДОСВІДОМ