Український МіГ-29 проти Т-50: обрізання

(Представлено на конкурс проектів для ВПС України).

Сучасну техніку модернізують, зазвичай, методом додавання до конструкції нових елементів: електроніки, захисту, зброї тощо.

Вшще на фото модернізація БТР додаванням ґрат захисту від кумулятивних гранат і бойового модуля:


Проте інколи техніка, навіть позбавлена певних елементів, успішно функціонує. Ось, наприклад, цей F-15:Сів більш-менш нормально, але на набагато більшій швидкості, ніж належить - 260 вузлів замість 140. Застосував гак на 30% довжини аеродрому, але той відірвало через швидкість, хоча він зумів зменшити швидкість до 100 вузлів (280 км\год). F-15 зупинився не доїхавши 6 метрів до кінця смуги. І тільки обернувшись щоб привітати навігатора льотчик побачив, що немає крила. Із заводу-виробника в Штатах приїхало кілька провідних аеродинаміків щоб розібратися з тим, що сталося.

Спершу вони не могли повірити й говорили, що таке неможливо. Але вимушені мати справу з реальним фактом припустили, що широке днище фюзеляжу і висока швидкість створили достатню підйомну силу для польоту як у ракети. Через кілька місяців на літак встановили нове крило й він знову літав.


Тому в мене й виникла ідея модернізувати в варіант МіГ-29 S
upersonic методом обрізання. Купив на Петрівці модель за 70 грн, кілька годин, й ось що вийшло:Жовтим кольором позначив потрібні зміни. На відміну від F-15 винищувач МіГ-29 потрібно перекомпонувати в аеродинамічно нестійкий з ЕДСУ. Тоді під час зльоту-посадки стабілізатор буде створювати підйомну силу, а не зменшувати її:


У цього аеродинамічно нестійкого з ЕДСУ Су-27 під час зльоту видно, як стабілізатор створює підіймальну силу:Ну, а конструктивно, разом з носовою стійкою МіГ-29 S
upersonic, пропоную створити новий пристрій створення підіймальної сили у вигляді компактного, такого, що складається разом з шасі багатоелементного крила - багатоплан.

Тоді і V-подібний стабілізатор, і інтегральний фюзеляж, і компактне, таке, що складається разом з шасі крило-багатоплан, разом будуть створювати підіймальну силу достатню для прийнятних швидкостей на зльоті-посадці з ракетами повітря-повітря.


Приблизно такі гратчасті крила як в Точка-У: на складах таких крил достатньо для одного дослідного МіГ-29 Supersonik.

Тобто не буде перевищено обмежень по пневматикам, швидкості початку гальмування й випуску гальмівного парашута й кутам атаки, а техніка пілотування буде доступна стройовим пілотам середньої кваліфікації навіть у сильний боковий вітер.
6 х 500 ФАБ сюди вже не начепиш - не злетить.

Вважаю, що модернізований у такий спосіб МіГ-29 Supersonic стане спроможним досягати надзвукової крейсерської швидкості польоту на максимальному режиму роботи двигунів.

Скло кабіни має бути значно меншим за площею. Й стійким до нагрівання під час тривалого польоту на надзвуковій крейсерській швидкості. Оцініть товщину скла того ж F-22:


Оптимальним було б модернізувати Су-27, вони вже аеродинамічно нестійкі, з ЕДСУ, з кращими ТТХ. Проте я не знаю скільки їх лишилося в льотному стані - 29-х значно більше. Та й ракети встановити такі, що можуть запускатися лише з надзвукових швидкостей з прямоточними двигунами - вони й легші, і взяти їх можна вже зараз від ракет ЗРК, та й летять далі.

Тут можна застосувати крсиве технічне рішення: розміщувати корисне навантаження в зоні "аеродинамічної тіні" гаргроту чи верхньої поверхні фюзеляжу (у стратосфері на крейсерській надзвуковій швидкості МіГ-29 Supersonic буде летіти вже на деяких кутах атаки) - що значно зменшує опір. Зрозуміло, що застосовувати корисне навантаження можливо з напівдіжки. 


І взагалі РЛПК - ракети потребують доопрацювання. ФАР ставити дорого, тому варто змінити принцип радіолокації для досягнення більшої відстані виявлення коштом відмови від роботи по землі. Ну, наприклад, принцип повороту фази, як у багатьох радіовисотомірів.


У просторі між капотами двигунів варто розмістити замість ПТБ конформний бак, що складається в пласку конструкцію по мірі витрати палива, об'ємом літрів 3000. Це дозолить після зльоту й набору висоти на режимі роботи двигунів ПФ з підвісками для повітряного бою вийти на крейсерську висоту польоту в стратосфері и розігнатися до надзвукової крейсерської швидкості з майже порожнім ПТБ, що повністю складеться й, на відміну від теперішнього ПТБ, не буде створювати опір польоту, а винищувач продовжить політ з повними внутрішніми баками.

Зрозуміло, що маневровий повітряний бій він вже не буде вести. Тактика застосування така ж як і в F-22: політ на великій висоті з надзвуковою крейсерською швидкістю й знищення згори всього, що нижче й літає.
Як і в перспективного "Гріппена" надзвукова крейсерська швидкість буде відносно невеликою, щоб не перевищити обмежень з нагріву конструкції. Проте й цього буде достатньо для досягнення вирішальної тактичної переваги над левовою часткою авіації окупантів крім МіГ-31 і Т-50.

Проте значно важливішою задачею є оснащення наших винищувачів захистом від випущених по ним ракет.


Можна досить приблизно оцінити площу поверхонь. Площу стабілізатора можна прийняти за 1/3 за площу крила. Отже, площу інших поверхонь, можна прийняти за 2/3. Тому підіймальні поверхні можна розміщувати як на передній, так і на основних стійках шасі. 


Навіщо все це?

Щоб бодай щось протиставити Т-50. Авіація НАТО ще не патрулює українське небо.

Надзвукова крейсерська швидкість польоту значно звужує сферу застосування навіть сучасних ЗРК по такому літаку. Модернізований у такий спосіб МіГ-29 S
upersonic буде дуже доречним під час звільнення АРК від російських окупантів.

Запропоновані тут технічні рішення - не догма. Оптимальні рішення дадуть матиматичне моделювання й продувки в аеродинамічній трубі.

Я пропоную саму концепцію.


Дослідження цього явища вже проводяться:

https://www.youtube.com/watch?v=MttZDgtORn0

 http://forums.airbase.ru/2013/04/t2616--vot-kak-f-15-mozhet.1382.html

http://forums.airbase.ru/2008/03/t60542,3--takoe-vot-kino-posadka-f-15-na-odnom-kryle.html


По світу літає чимало техніки ще фашистської Німеччини. У нас вся техніка ще комуністичної Росії. Всю вищезгадану рухлядь давно вже варто продати й виготовити на наших заводах новенькі винищувачі-бомбардувальники.
Слава Україні!

Перейти до "Тренінги, консультації, послуги" 

Продовження теми:


ПРОЕКТ ГЛИБОКОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ ВИНИЩУВАЧА FULCRUM (МИГ-29 SUPERSONIC) ПО ТИПУ МОДЕРНІЗАЦІЇ F/A-18 HORNET

http://aeroabc.blogspot.com/2017/06/fulcrum-29-supersonic-fa-18-hornet.html


Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Booster budget class of common, cheap and non-deficient material Ракета-носій бюджетного класу з поширених, дешевих і недефіцитних матеріалів

Ошибка выживших

Кмерційна затія Лутца Кайзера

ПРОБЛЕМИ РОБОТИ З НЕГАТИВНИМ ПРОФЕСІЙНИМ ДОСВІДОМ