Чи підкорить українське небо JAS 39 Gripen?

Минулого тижня, секретар РНБО Олександр Турчинов анонсував модернізацію ВПС України, а також згадав про закупівлю нових машин. Зрозуміло, що новина була більш ніж приємна, за винятком одного моменту, який вимагав пояснень.
Якщо з модернізацією все зрозуміло, то закупівлі нових літаків ставили в безвихідь, адже акцент ставився саме на "нових" моделях. Враховуючи той факт, що весь авіапарк України - це спадщина СРСР, то нові моделі можливо придбати лише у Росії, що не комільфо і "зрада". Але до речі згадався один не втілений проект десятирічної давності, який, можливо й розставить всі крапки над "i".Так, у далекому 2005 році, тодішній секретар РНБО, добре відомий усім Петро Порошенко, райдужно розписував проект ліцензування та виготовлення на потужностях Львівського авіаремонтного заводу шведського багатоцільового винищувача четвертого покоління Saab JAS 39 Gripen. Однак, проект почив у бозі через катастрофічну нестачу грошей.У свою чергу, JAS 39 Gripen це це економний, простий в обслуговуванні і високотехнологічний (має в комплектації БРЛС з АФАР) винищувач, який використовує ракети повітря-повітря AIM-120 (вистрілив і забув) з дельностью до 120 км і має бойовий радіус 1300 км з бойовим навантаженням удвічі  більшим ніж у МіГ-29.Вартість одного такого літака, з передачею технологій виробництва коливається в районі $ 150 млн., Без технологій - у середньому $ 110 млн. Крім того, шведи не лише продають свої літаки, і в лізинг також, але й передають їх в оренду.Власне, РНБО є про що задуматися, тим більше, що десять років тому контакти на цю тему вже налагоджувалися. А зараз країні вкрай необхідні нові й ефективні винищувачі - це питання безпеки і виживання державності. Або знову волонтери будуть на літак гроші зібрати?
джерело:  http://sprotyv.info/ru/news/kiev/pokorit-li-ukrainskoe-nebo-jas-39-gripen

Перейти до "Тренінги, консультації, послуги" 

Коментарі

Популярні публікації

Booster budget class of common, cheap and non-deficient material Ракета-носій бюджетного класу з поширених, дешевих і недефіцитних матеріалів

Ошибка выживших

Кмерційна затія Лутца Кайзера

ПРОБЛЕМИ РОБОТИ З НЕГАТИВНИМ ПРОФЕСІЙНИМ ДОСВІДОМ